Medytacja – Uspokój ciało

„Nasze życie jest kształtowane przez nasz umysł. Wobec tego stajemy się tym, co myślimy.”
Buddha

Podstawowa medytacja skanowania ciała to taka pogawędka z nim. Ciało zbiera w sobie wszystko co przeżywamy w ciągu tygodnia. Kumuluje wszystkie emocje, wrażenia i odczucia – te pozytywne i te trudne, te które chcemy czuć i te, których chcielibyśmy się pozbyć. Ciało towarzyszy nam każdego dnia – jak wstajemy i jak chodzimy spać oraz w trakcie snu, jak chodzimy i biegamy, jak stoimy czy siedzimy, jak pijemy i podjadamy, jak się uśmiechamy czy płaczemy, kiedy jesteśmy szczęśliwi oraz kiedy towarzyszy nam smutek czy stres. To wierny kompan na całe życie i warto go dostrzegać oraz żyć z nim blisko.

Na codzień niestety jesteśmy bardzo daleko od swojego ciała. Ignorujemy sygnały, które nam wysyła. Nie dbamy o nie wystarczajaco dobrze. Nie zwracamy uwagi na napięcia, przeciążenia, bóle i inne objawy somatyczne… Żyjemy niemal całkiem rozłączeni. Ta medytacja pomoże Ci połączyć się z Twoim ciałem, rozluźnić je i poczuć miejsca, które proszą Cię o trochę więcej troski. Możesz ją robić na siedząco lub na leżąco, tak aby było Ci wygodnie.

Ta praktyka jest także bardzo pomocna jeśli masz problemy ze snem – pomaga się wyciszyć i zasnąć, czasami nawet w jej trakcie ;) Niecałe 6 minut, tyle wystarczy, aby usłyszeć do mówi Ci ciało. Naprawdę warto!

Ta prowadzona medytacja uważności, czyli mindfulness, jest odpowiednia dla wszystkich – zarówno dla stawiających swoje pierwsze kroki w uważnym życiu i relacjach, jak i dla zaawansowanych, którzy potrafią być ze sobą i z innymi, tu i teraz, przez dłuższy czas.

Jeśli podoba Ci się ta medytacja, dodaj polubienie lub komentarz – dzięki temu będę wiedziała, że to co robię, jest dla kogoś cenne. Możesz też subskrybować kanał YouTube, aby być na bieżąco z nowymi nagraniami 🎤

A teraz zapraszam Cię do wspólnej medytacji, daj się poprowadzić mojemu głosowi i relaksującej muzyce w tle, pobądź chwilę z Twoim ciałem ♬
Do usłyszenia wkrótce!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Built with WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: