Inward. Podróż w głąb siebie | Yung Pueblo

Początek 2021 napawa nas wszystkich nadzieją, że będzie on lepszy niż 2020. I niezależnie od tego co nas spotka i czym obdarzy nas otaczający świat – może tak być! Jeśli chcemy, aby świat był pięknym i przyjaznym miejscem dla nas i dla innych ludzi musimy zacząć od siebie.

Tę starą prawdę niesie ku nam książka Inward. Podróż w głąb siebie. Jest to pierwsza książka jaką przeczytałam w 2021 roku i muszę przyznać, że było to bardzo owocne zrządzenie losu. Jest to pięknie wydany, w twardej oprawie, zbiór zróżnicowanych pod względem długości rozważań i refleksji na temat miłości oraz akceptacji, które kształtując i rozwijając u siebie oraz w stosunku do innych, możemy następnie dać całemu światu. Według autora, Diego Pereza, dzięki takiej postawie wpływamy na uzdrowienie współczesnego świata.

„miłość

to najbardziej

skuteczna i uniwersalna

forma magii”

Struktura i forma książki pozwalają na szybką lekturę, ja jednak polecam chłonąć ją niespiesznie z kubkiem ciepłem herbaty i przy zapalonej świeczce. Znajdziemy w niej teksty złożone z zaledwie kilku słów, którym możemy pozwolić wybrzmieć do końca i skłonić nas do głębszych refleksji. Czasami też natrafimy na kilkustronicowe rozważania, które warto przeczytać z nastawieniem pełnym ciekawości i umysłem początkującego, aby wyzwolić w sobie uważną kontemplację. Autor strona za stroną stara się nas przekonać, że w obecnych czasach pełnych konsumpcjonistycznej gonitwy warto jest zaopiekować się sobą i zawalczyć o swoje szczęście. Bowiem im więcej dajemy sobie miłości, zrozumienia, akceptacji i troski, tym więcej jesteśmy w stanie zaoferować światu i innym ludziom.

Co jakiś czas w książce pojawiają się przepiękne symboliczne czarno-białe grafiki bezpośrednio nawiązujące do czytanego w danym momencie tekstu. Sprawia to, że lektura jest wzbogacona o nachylenie się nad ich symboliczne znaczeniem. Dodatkowo, co dla mnie osobiście jest ogromnym plusem, wydajnie jest dwujęzyczne, więc osoby operujące dobrze językiem angielskim mogą jeszcze bardziej docierać do głębi sensu i przesłania prezentowanych refleksji.

jeśli jesteś

daleko

od siebie,

jak możesz

być kiedykolwiek

blisko kogoś innego?

Inward. Podróż w głąb siebie to głęboka i rozwijająca książka, która inspiruje do mądrzejszego życia i miłującego podejścia do siebie, czego każdemu z Was serdecznie życzę! Jeśli więc szukacie lektury dla siebie lub kogoś bliskiego, z którą można spędzić kilka zimowych wieczorów na głębszej kontemplacji i rozważaniach na temat tego jak mamy się sami ze sobą i co możemy zrobić, aby tę relację poprawić i wzmocnić, to serdecznie polecam właśnie ten zbiór „poezji”.

Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem Znak Literanova.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Built with WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: