Konsultacje psychologiczne

„Życie wymaga ciągłej pracy i nakładu energii. Nie jest to praca skierowana na zewnątrz, lecz przede wszystkim praca nad sobą, nad obrazem samego siebie, nad charakterem, uczuciami i emocjami.”

Wiktor Osiatyński

Konsultacja psychologiczna to jednorazowe spotkanie o długości 50 minut i jest skierowana do osób dorosłych. Warto z niej skorzystać w przypadku przeżywanego obecnie kryzysu życiowego lub jakiegokolwiek problemu, z którym ciężko jest samemu sobie poradzić. Konsultacja ma wtedy na celu doraźną pomoc, udzielenie wparcia oraz rekomendację środków i działań poprawiającą dobrobyt psychiczny. Z konsultacji można skorzystać także wtedy, kiedy poszukujemy rzetelnych informacji odnośnie różnych zjawisk i zachowań oraz psychoedukacji. Konsultacja psychologiczna może mieć kontynuację w postaci terapii psychologicznej dopasowanej do potrzeb danej osoby oraz ustalonego celu. Regularne spotkania są skierowane do osób, które chciałaby poprawić funkcjonowanie w różnych obszarach – zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej. Terapia ma na celu głębsze przyjrzenie się obszarom problematycznym, powodującym dyskomfort psychiczny, a następnie i wypracowanie konstruktywnych zachowań pomagających w radzeniu sobie z nimi.

Jak wyglądają konsultacje?

Konsultacje odbywają się w postaci rozmowy wideo lub audio. Treść wszystkich sesji jest poufna. Wyjątkiem jest sytuacja podejrzenia zagrożenia życia klienta lub/i osób trzecich i wtedy od tej zasady się odstępuje, aby chronić życie i zdrowie. W trakcie spotkania dbam o to, aby nikt nie słyszał rozmowy oraz skupiam się całkowicie na kliencie. Czasem mogę coś zanotować, jeśli pomyślę, że warto do tego wrócić później albo w dalszej pracy, gdyż nie chciałabym przerywać.

Termin konsultacji można rezerwować poprzez poniższy formularz z minimalnie 24 godzinnym wyprzedzeniem. Na podany adres email zostanie wysłana proponowana data i godzina spotkania wraz z instrukcją jak potwierdzić spotkanie.

%d blogerów lubi to: