O mnie

Jestem pasjonatką, praktykiem i popularyzatorką uważności w życiu. Wierzę, że ciekawość, akceptacja i życzliwość w stosunku do siebie, świata oraz innych ludzi są kluczem do realizowania planów, spełniania marzeń, budowania pięknych relacji i udanych związków, a co za tym idzie do pełnego, szczęśliwego życia w zgodzie ze sobą! Na tym blogu dzielę się wiedzą, doświadczeniem, przemyśleniami oraz wszystkim, co myślę, że może być przydatne na ścieżce ku uważnemu życiu, aby każda osoba mogła z tego skorzystać, jeśli tylko czuje, że to właściwa droga.

Z wykształcenia jestem psychologiem ze specjalnością w obszarze rozwoju człowieka w cyklu życia i psychoseksuologii. Prowadzę praktykę prywatną oraz pracuję w biznesie w obszarze rozwoju i uczenia się. W 2019 roku skończyłam certyfikowany Kurs Życia Opartego na Uważności (MBLC), a następnie w 2020 kurs nauczania uważności pierwszego stopnia akredytowany przez Stowarzyszenie Uważności w UK (Mindfulness Association UK). Sporą ilość czasu dedykuję na czytanie profesjonalnej literatury, a także na podnoszenie kompetencji zawodowych podczas szkoleń i konferencji. W pracy z klientami wykorzystuję elementy Terapii Akceptacji i Zaangażowania, coachingu oraz techniki uważności.

Prywatnie staram się żyć tak, jak mówię o życiu innym ludziom. Odprężają mnie długie spacery na łonie natury, obserwowanie krajobrazów, roślin i zwierząt. Uwielbiam zapach dżungli i morskiej bryzy. Jestem też niestrudzoną ratowniczką roślin z półek w supermarketach ogrodniczych i nigdy nie potrafię się oprzeć świeżo zaparzonej kawie. Wieczory lubię spędzać czytając książki i wtulając stopy w mojego męża. Szczególnie gdy za oknem pada deszcz i hula wiatr…

Wiele osób zadaje mi (i pewnie sobie też) pytanie co właściwie uważność daje w życiu? Mogłabym przytoczyć badania, dowody oraz korzyści znane powszechnie, ale prawdą jest, że każdy otrzymuje coś innego. Odpowiedź kryje się tuż tuż i dla każdego jest inna. Żeby ją odkryć i poznać, trzeba zajrzeć wgłąb siebie. I mam nadzieje, że dzięki temu blogowi oraz profilowi na Facebooku uda mi się przekonać więcej osób, że naprawdę warto to dla siebie (i dla innych) zrobić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Built with WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: