O mnie

Jestem pasjonatką, praktykiem i propagatorką uważności w życiu. Wierzę, że poznanie, ciekawość, akceptacja i życzliwość w stosunku do siebie, świata oraz innych ludzi są kluczem do realizowania planów, spełniania marzeń, budowania pięknych relacji i udanych związków, a co za tym idzie do pełnego, szczęśliwego życia w zgodzie ze sobą! Na tym blogu dzielę się wiedzą, doświadczeniem, przemyśleniami oraz wszystkim co myślę może mieć pozytywny wpływ na życie, aby każda osoba mogła z tego skorzystać, jeśli tylko czuje, że to właściwa droga. To taka moja osobista misja!

Prywatnie jestem po prostu sobą i staram się być dobrym człowiekiem. Uwielbiam dżunglę! Uważam też, że nie ma piękniejszego miejsca na ziemi niż rafy koralowe. Jestem niestrudzoną ratowniczką roślin z półek w supermarketach ogrodniczych i nigdy nie potrafię się oprzeć dobrze zaparzonej kawie. A wieczory lubię spędzać czytając książki i wtulając stopy w mojego męża. Szczególnie gdy za oknem pada deszcz, a pada dość często…

Z wykształcenia jestem psychologiem – prowadzę praktykę własną oraz pracuję w biznesie w obszarze rozwoju i uczenia się. W 2019 roku skończyłam certyfikowany Kurs Życia Opartego na Uważności (MBLC), a następnie kurs nauczania uważności pierwszego stopnia akredytowany przez Stowarzyszenie Uważności w UK (Mindfulness Association UK). Uwielbiam się uczyć, dlatego też sporo czasu dedykuję na czytanie profesjonalnej literatury, a także na podnoszenie kompetencji zawodowych podczas szkoleń i konferencji. Nurtem psychologicznym w którym pracuję jest ACT, czyli Akceptacja i Zaangażowanie. Jest on bardzo bliski konceptowi uważności. A uważność praktykuję na codzień – zarówno w formie praktyki formalnej medytacji, jak i nieformalnej, w trakcie uważnych spacerów i innych czynności.

Wiele osób zadaje mi (i pewnie sobie też) pytanie co właściwie uważność daje w życiu? Mogłabym przytoczyć badania, dowody oraz korzyści znane powszechnie, ale prawdą jest, że każdy otrzymuje coś innego. Odpowiedź kryje się tuż tuż i dla każdego jest inna. Żeby ją odkryć i poznać, trzeba zajrzeć wgłąb siebie. I mam nadzieje, że dzięki temu blogowi oraz profilowi na Facebooku uda mi się przekonać część osób, że naprawdę warto to dla siebie (i dla innych) zrobić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: